Informujemy, iż w dniach 28.07 do 12.08.2-18 r. w m. Hel odbędzie się obóz szkoleniowo-wypoczynkowy dla członków OSP RW oraz ich rodzin. W trakcie obozu można będzie zdobyć oraz podwyższyć swoje kwalifikacje nurkowe i nie tylko. Serdecznie zapraszamy na obóz również sympatyków naszego stowarzyszenia. Więcej informacji udziela wiceprezes Robert 512339317.


W dniu 28.04.2018 r.  godzinie 17.00 organizujemy piknik (spotkanie integracyjne) dla członków OSP RW, ich rodzin oraz naszych sympatyków. Spotkanie odbędzie się w Bażantarni przy wiacie IRENA. Bedzie również ognisko. Jedzenie i trunki każdy zabiera we własnym zakresie. Serdecznie zapraszamy.   


W dniu 21.04.2018 roku odbędą się połączone ćwiczenia OSP RW i PSP Elbląg w nurkowaniu. Zajęcia odbędą się w Gdyni (Babie Doły) przy TORPEDOWNI. Szczegóły wyjazdu wkrótce.


W dniu 20.04.2018 r. o godzinie 17.00 w JRG2 na ul Robotniczej odbędzie się szkolenie dla członków OSP RW z wybranych metod poszukiwawczych pod wodą min.

z wykorzystaniem echosondy. Serdecznie zapraszamy.


ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CZŁONKÓW OSP RW ORAZ KANDYDATÓW NA CZŁONKÓW NA ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE ZA 2017 ROK, KTÓRE ODBĘDZIE SIE W DNIU 17.03.2018 R. - PIERWSZY TERMIN O GODZINIE 10.00, DRUGI TERMIN O GODZINIE 10.30. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA. 


Jak co roku planujemy wziąć udział w XV Skorpenowym Spływie Łyną. Więcej informacji o imprezie na stronie http://skorpenowysplyw.pl/. Zapraszamy.


Zapraszamy na szkolenie podstawowe (P1) KDP CMAS.Spotkanie organizacyjne odbędzie się w dniu 23.03.2018 r. o godzinie 18.00 w siedzibie naszego stowarzyszenia przy ul. E. Orzeszkowej 2/4 (JRG1). Szczegółowe informacje pod nr tel. 512339317


 

W dniu 08.11.2017 roku odbyło się zebranie członków naszego stowarzyszenia. W trakcie zebrania omówiono bieżące sprawy finansowe, kierunki działania na najbliższe miesiące oraz przyjęto czterech kandydatów na członków OSP RW. W trakcie spotkania ustalono:

  1. W dniach 02-03.12.2017 r odbędzie się charytatywny turniej halowej piłki nożnej w Tolkmicku - zbieramy chętnych (3 już jest hihi). Zapraszamy do wzięcia udziału - info Robert 512339317.
  2. Zmieniona została godzina rozpoczęcia zajęć basenowych. Obecnie mamy dwa tory w godzinach 16.30 - 17.50
  3. Zajęcia sportowe na Orliku na Zawadzie odbywały się będą tylko do 26.11. - zostało trzy spotkania. Chętnych zapraszamy na 18.30 w niedzielę.
  4. W sobotę 11.11 o godz. 7.00 zaplanowany jest wyjazd nurkowy do Sztumu
  5. W dniu 20.12. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Wigilijne naszych członków. Prosimy o informację kto będzie, by można było ustalić miejsce spotkania, garmaż oraz składkę. Info do Roberta (tylko sms) 512339317. W związku z powyższym zebrania w pierwszą środę grudnia nie będzie.
  6. W styczniu 19 lub 20 planujemy zorganizować imprezę karnawałową. Jest propozycja by była to impreza tematyczna. Prosimy do końca listopada przesyłać na maila osprwelblag@wp.pl pomysły jaki to mógłby być temat (trzeba przygotować stroje), a do 20.12 zdeklarować swoją chęć uczestnictwa.

Oczywiście w międzyczasie na bieżąco planujemy wyjazdy nurkowe.


 

W tym roku również postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Chcemy w ramach szkolenia dołączyć do płetwonurków, którzy wykonywać będą nurkowanie nocne w różnych akwenach wodnych na całym świecie. Po raz kolejny, wspólnie chcemy pobić rekord z 2009 roku w ilości płetwonurków jednocześnie nurkujących w nocy, który to wynosił 2749 nurkujących w 218 miejscach w 20 krajach. Tym razem spotykamy się nad jeziorem Wuksniki w m. Mysłaki k. Miłakowa najpóźniej o godz. 19.00. Planowany wyjazd z garażu 14.00. Robimy nurka w warunkach dziennych, potem grill i nurkowanie nocne. Nurkowanie nocne rozpoczynamy o 20.17. Link do strony organizatora głównego; Dla osób które uzyskały stopień P1 po 2011 roku wymagane są uprawnienia PNO lub ekwiwalent.
http://www.diversnight.com/
oraz zgłoszonych organizacji:
http://www.diversnight.com/site
Chętnych proszę o informację do Roberta 512339317


W dniu 14.10.2017 r odbędą się połączone ćwiczenia przeciwpowodziowe organizowane przez Oddział Powiatowy ZOSP RP  w Elblągu. W szkoleniu udział będzie brało 14 jednostek OSP z Powiatu Elbląskiego. My również. Szczegóły: Miejsce spotkania - garaż OSP RW Elbląg, godzina 9.00. Później przemieszczamy się na ul. Mazurską. Zadanie będzie polegało na zbudowaniu wału przeciwpowodziowego z rękawów i worków z piaskiem. Zapraszamy. To przecież dla nas nic nowego :).


W dniu 06.10.2017 r. o godzinie 18.00 zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie integracyjne, które odbędzie się u "Sąsiadów" na ul. 1 Maja.


Zapraszamy na kolejne, połączone ćwiczenia służb mundurowych w zakresie ratownictwa wodnego. Tym razem spotykamy się w porcie w Tolkmicku dnia 26.08.2017 r. o godzinie 10.00.


W dniu 05.07.2017 roku o godzinie 18.00,odbędzie się zebranie członków naszego Stowarzyszenia. Omawiać będziemy działalność w najbliższych miesiącach. Przede wszystkim skupimy się na przygotowaniach do obozu szkoleniowo-wypoczynkowego a przy okazji sprzątaniu garażów oraz kolejnym szkoleniu z ratownictwa w Tolkmicku. Proszę o ewentualne propozycje wyjazdów szkoleniowych na miesiąc sierpień. W czasie zebrania odbędą się również warsztaty z ratownictwa, pierwszej pomocy na akwenach wodnych. Wyjątkowo zebranie odbędzie się na ul. Browarnej. w JRG2 na sali szkoleniowej. Serdecznie zapraszamy 


W związku z zaplanowanym zakupem koszulek dla członków OSP RW proszę o podawanie do Naczelnika (Jacka) swoich rozmiarów. Dla każdego członka będzie zakupiona jedna koszulka w ramach naszych funduszy.

logotyp OSP RW Elbląg front lewa pierś 10x4 
logotyp STRAŻ plecy 23x6
sitodruk - matryce, biały podkład, kolor żółty ODBLASKOWY
Osoby, które chcą posiadać więcej koszulek proszę podać ilość. Koszt koszulki około 28 zł. Tutaj jest rozmiarówka.

W dniu 24.05 odbyło się zebranie członków naszego stowarzyszenia. Wspólnie ustaliliśmy dalsze działania na najbliższe dwa miesiące. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

- w dniu 28.05 - wspólny wyjazd nurkowy nad jezioro Wuksniki (w planie nurkowania, grill oraz dalsze ustalanie kierunków działania na 2017 rok)

W związku z powyższym prosimy o propozycje (ciekawe pomysły) na kolejne miesiące.

- w dniu 31.05 będziemy kończyć klejenie rękawów przeciwpowodziowych.

- w dniach 2-4.06 odbędzie się kurs na uprawnienia motorowodne

- w dniu 10.06 szkolenie z działań ratowniczych wspólnie z PSP, Policją, uczniami ZSTI, (być może Strażą Graniczną), a wszystko to na przystani kajakowej na ul Radomskiej. Oczywiście nie obędzie się bez wspólnego grilla. :)

- w dniach 8 i/lub 9.07 zaplanowaliśmy sprzątanie w garażach połączone z przygotowaniem sprzętu na obóz w Jastarni.

- 15-30.07 odbędzie się obóz szkoleniowo-wypoczynkowy w Jastarni na który serdecznie zapraszamy członków OSP RW, ich rodziny i nie tylko.

Na obozie będzie możliwość zrobienia kursu KDP CMAS Płetwonurek wrakowo-morski. Jednocześnie dobędzie się kurs KDP CMAS P1.

Zapadły również decyzje o zakupie koszulek dla naszych członków. Po jednej koszulce w ramach naszych funduszy. istnieje możliwość zamówienia większej ilości. Cenę podamy wkrótce.

Chcemy też jeszcze bardziej promować nasze stowarzyszenie i tego co robimy. Jest pomysł na zrobienie naszego kalendarza, nalepek na samochód, oraz filmiku (spotu reklamowego). Zostanie wykonana skrzynka - rozdzielnia elektryczna na potrzeby naszych wyjazdów. Omówione zostały też sprawy finansowe, plany zakupu (pozyskania) oraz przystosowania na nasze potrzeby nowszego auta. i wiele innych spraw. Pracy i zadań jest dużo ale coraz większe zainteresowanie naszą działalnością oraz stale wzrastające zaangażowanie naszych członków pozwoli nam  na ich sprostanie.   


W oknie obok zamieszczona jest propozycja nadawania stopni w naszym stowarzyszeniu OSP RW. Proszę o zapoznanie się i wniesienie ewentualnych uwag na naszą pocztę osprwelblag@wp.pl do dnia 02.06.2017 r. Brak uwag i/lub sprzeciwu w przedmiotowej sprawie pozwoli zarządowi na wprowadzenie niniejszego regulaminu do stosowania w naszym stowarzyszeniu i rozpoczęcia procedury nadawania stopni. Jednocześnie proszę o sprawdzenie swoich danych oraz uprawnień w zakładce "O nas/Członkowie" i przesyłanie na ww. adres mail danych celem poprawy i/lub uzupełnienia. 


W dniu 17.05.2017 r. w godzinach 11.00 - 17.00 będziemy uczestniczyli w festynie służb mundurowych na ul. Królewieckiej. Serdecznie zapraszamy

 


 Na dzień 26.04.2017 r. w godz. 11.00-12.00 zostaliśmy zaproszeni do uczestnictwa w Otwartych Dniach ZSTI w Elblągu. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa


W dniu 01.03.2017 r odbyło się Walne Zebranie członków OSP RW na którym ustalono min. o zakupie ubrań koszarowych dla naszych członków. Ze względów finansowych w pierwszej kolejności zostanie zakupione 15 kpl. dla osób, które czynnie biorą udział w życiu naszego stowarzyszenia. Pozostałą ilość pozyskamy w późniejszym terminie. Poniżej podaję linki do stron celem dobrania rozmiarówki. PILNE!!!!!!  

http://milworld.pl/product-pol-14930-Mil-Tec-Buty-Taktyczne-Combat-II-Generacji-Czarne.html

http://sklep.mat-poz.pl/sprzet-i-umundurowanie-dla-strazy/2020-ubranie-koszarowe-3-czesctkanina-rip-stop.html

Pozostałe ustalenia z walnego oraz spotkania w pierwszą środę kwietnia wkrótce :).


   W dniu 01.03.2017 r na comiesięcznym zebraniu Zarządu i Członków naszego stowarzyszenia ustalono , iż w dniu 24.03.2017 r.  o godzinie 20.00 odbędzie Walne Zebranie członków Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne. Jest to zebranie sprawozdawcze na którym oprócz rozliczenia poprzedniego roku będziemy zajmowali się też planowaniem działań na rok kolejny. W związku z powyższym prosimy o przygotowanie ewentualnych propozycji do działalności w kolejnym okresie. Prosimy również osoby które nie opłacają składek oraz nie udzielają się w działaniach naszej społeczności o zadeklarowanie się co do przynależności do naszego stowarzyszenia. 

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!!!!!

W przypadku braku kworum kolejny termin Walnego Zebrania to 24.03.2017 r. godzina 20.30 ale mamy nadzieję, że nie będzie potrzebny :)


W miesiącu lutym, w związku z feriami zimowymi zebranie zarządu oraz członków naszego OSP RW odbędzie się w drugim tygodniu miesiąca tj. 08.02.2017 r. - godziny bez zmian!!!!!!! Pozdrawiamy.


    W dniu 18.03.2017 roku odbędzie się Skorpenowy Spływ Łyną w Olsztynie. Część z nas co roku bierze czynny udział w tym wydarzeniu. W tym roku też mamy taki zamiar. Jak na razie są chętne 4 osoby (trzy płynące i jedna towarzysząca). Obecnie jeszcze nie znamy szczegółów, a więcej można się dowiedzieć na stronie Skorpeny.

http://skorpena.olsztyn.pl/

   Nauczeni doświadczeniem proponujemy wcześniej zamawiać miejsca noclegowe. Najlepiej w akademikach UWM w Olsztynie. Taniej i wszędzie blisko. Po spływie losowanie cennych nagród i dla chętnych zabawa do białego rana.

Zapraszamy do wspólnego wyjazdu. Może propozycje przebrania się? Za dobry pomysł nagroda organizatora :).


  Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w działaniach przeciwpowodziowych w nocy 04/05.01.2017 r. !!!!!! Frekwencja i Wasze zaangażowanie świadczy o profesjonalnym podejściu w działaniach do jakich jesteśmy stworzeni. Swoim postępowaniem udowodniliśmy, że istniejemy i jesteśmy potrzebni, a kadra naszego stowarzyszenia jest w pełnym zakresie przygotowana do wykonywania powierzonych oraz statutowych obowiązków. Świetna robota!!!!!. Z takimi ludźmi można pójść "prosto w ogień". :)

   Jako zarząd mamy nadzieję, że nasze wspólne poczynania spowodują, iż włodarze naszego miasta nadal będą przychylnie rozpatrywać nasze wnioski o pomoc w dalszym rozwoju naszej działalności i podnoszeniu naszych kwalifikacji.


    W związku z imprezą zaplanowaną na dzień 21.01.2016 r. zebranie środowe 4.01.2017 r nie odbędzie się. Omówimy wszystko przy zastawionym stole ;). Zapraszamy natomiast w tym dniu na nurkowanie nocne nad jeziorem Wuksniki. Tego dnia wyjazd zaplanowany jest na godzinę 16.00. Zapraszamy.


 

No i udało nam się zakończyć ten rok 2016 dwoma udanymi wyjazdami na ćwiczenia nurkowe.  W okresie między świętami a Nowym Rokiem odwiedziliśmy Jezioro Wdzydze (ścianka) oraz Zatokę Gdańską - wrak "Groźny".

 


   Po ustaleniach z osobami chętnymi, spotkanie karnawałowe zaplanowano na dzień 21.01.2016 r i odbędzie się w przystani kajakowej. Zabieramy ze sobą swój koszyk i dobre humory. Więcej szczegółów zaraz po Nowym Roku. Jeśli ktoś zmienił zdanie i chce się do nas przyłączyć - ZAPRASZAMY.

   


W dniu 17.12.2016 r. w godzinach 14.00 - 22.00 zabezpieczamy imprezę świąteczną połączoną z koncertami na Starówce (przy katedrze) od strony wody. Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Lublina i przy współudziale wydziału promocji miasta Elbląg. Potrzeba 6 osób. Zbiórka w naszym garażu ww. dnia  o 13.00.

Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa do wiceprezesa. ZREALIZOWANE


    W dniu 13.11.2016 r. planowany jest wyjazd nurkowy nad jezioro Wuksniki. Wyjazd z JRG1 o 7.00. Planowane nurkowania na poziomie P1 i P2. Istnieje możliwość odbycia nurkowania stażowego. Zapraszamy. Zrealizowano

 


    W dniu 02.11.2016 r. odbyło się kolejne co miesięczne zebranie, na którym zaplanowane zostały główne przedsięwzięcia na ten rok:

1. Dnia 05.11. odbędzie się nurkowanie nocne, szerzej w opisie o Diversnight. - Już się odbyło!!!!

2. Dnia 20.11. o godzinie 10.00 zaplanowaliśmy sprzątanie naszego garażu.  Już posprzątane!!!!!

3. Dnia 16.12. o godzinie 19.00 zaplanowane jest spotkanie "Wigilijne" w naszym biurze. W związku z tym w pierwszą środę grudnia zebranie nie odbędzie się. Było miło i przyjemnie :).

4. Terminy wyjazdów szkolno-nurkowych ustalane będą na bieżąco.

 

    Zgłoszona została również propozycja zorganizowania balu/imprezy karnawałowej w miesiącu styczniu 2017 roku. Proszę do końca listopada o informacje dotyczące chęci uczestnictwa, propozycje terminów i miejsca. Oczywiście tym razem spotykamy się razem z osobami towarzyszącymi. Wstępna propozycja to impreza na sali mieszczącej się w przystani kajakowej, którą sami sobie przygotujemy. Na imprezę każdy przynosi swoje jedzonko (korzystamy wspólnie) i po imprezie drugiego dnia sprzątamy.

    Druga opcja to rezerwujemy miejsce w knajpie i tam się bawimy (miejsce do ustalenia).

Wszelkie propozycje proszę przesyłać na maila ( osprwelblag@wp.pl ) lub do wiceprezesa.

Jeśli będzie miejsce, można będzie zabrać dodatkowe osoby w ustalonej ilości i wg. kolejności zgłoszeń.

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

RATOWNICTWO WODNE

W ELBLĄGU​​